Logo

MEDYCYNA REGENERACYJNA

Z przyjemnością informujemy, że od maja 2015 roku Nasza Przychodnia, we współpracy z firmą Vet Stem Cell, oferuje zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej.

Proponujemy terapie komórkami macierzystymi allogenicznymi i autologicznymi oraz osoczem bogato płytkowym.

Komórki macierzyste mają dwie podstawowe właściwości – potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów oraz różnicowania się do innych typów komórek. Wykazują one działanie przeciwzapalne, hamują procesy powodujące ból, pobudzają okoliczne tkanki do regeneracji. U zwierząt mają zastosowanie w chorobie zwyrodnieniowej stawów, urazach ścięgien, mięśni i więzadeł, stanach zapalnych i złamaniach kości, trudno gojących się ranach, spondylozie oraz przewlekłej niewydolności nerek.

Komórki macierzyste pobierane są z tkanki tłuszczowej lub szpiku kostnego. Mogą być pobierane od pacjenta, u którego będą potem zastosowane – są to komórki autologiczne, pobierane np. w czasie rutynowego zabiegu sterylizacji. Istnieje możliwość bankowania (przechowywania w Laboratorium) materiału i wykorzystania go u naszego psa w przyszłości. Dla pacjentów starszych lub chorych, u których istnieje większe ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym , dedykowane są komórki allogeniczne, czyli pobrane od wyselekcjonowanego pod kątem rasy dawcy.

Osocze bogato płytkowe to preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od zwierzęcia, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Zawiera ono liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne. U zwierząt ma zastosowanie w chorobie zwyrodnieniowej stawów, urazach ścięgien, mięśni i więzadeł oraz gojeniu się tkanek miękkich.

Preparaty, przygotowane w specjalistycznym laboratorium we Wrocławiu, mogą być podawane miejscowo lub ogólnie. Podawanie miejscowe dedykowane jest dla psów z problemami kostno – stawowymi, takimi jak dysplazja stawów biodrowych czy zwyrodnienie stawów kolanowych. U tych pacjentów doświadczony chirurg – ortopeda wykonuje iniekcje dostawowe. W przypadku chorób narządowych, takich jak niewydolność nerek czy mięśnia sercowego, możliwe jest podanie ogólne – dożylne.

Zabiegi medycyny regeneracyjnej polecamy zarówno pacjentom młodym, z wrodzonymi wadami takimi jak dysplazja stawów biodrowych, jak i starszych. U tych pierwszych podanie odpowiednich preparatów może pomóc uniknąć problemów w przyszłości. U tych drugich, u których już występują zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe, dążymy do poprawy komfortu życia.Jeżeli są Państwo zainteresowani szczegółami, zapraszamy na stronę firmy Vet Stem Cell – www.vetstemcell.pl lub do kontaktu z Przychodnią.


POWRÓTWszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, publikacja lub wykorzystanie jakiejkolwiek części strony,
tak w całości jak i we fragmentach, bez zgody ECMZ Przychodnia Weterynaryjna Magdalena Podlasz zabronione.