Logo
ZYLKENE

Wiele zwierząt domowych boryka się z problemami na tle stresowym. Sposób wyrażania tych problemów niejednokrotnie jest przykry dla opiekunów takiego zwierzęcia.

Psy i koty będące pod wpływem stresu mogą przejawiać bojaźliwość, skłonność do ucieczek, nadmiernie szczekać / miauczeć, wyć, niszczyć meble i inne przedmioty. Ponadto zestresowane zwierzę może oddawać mocz i kał w niepożądanych miejscach, być niechętne do zabawy, zmienić swoje dotychczasowe zachowanie i nawyki.

Jest wiele sytuacji, które mogą wywołać niepokój u naszych podopiecznych. Zwierzęta mogą stresować się zmianami zachodzącymi w ich otoczeniu. Może być to przeprowadzka, lub chociażby przemeblowanie mieszkania, pojawienie się nowego domownika (dziecko, partner), adopcja innego zwierzęcia, zmiana codziennej rutyny (nowa praca, dłuższe pozostawanie zwierzęcia samego w domu). Stres wywołany może być także przez różne niecodzienne wydarzenia: podróź, strzyżenie, wystawy, zmiana właściciela, pobyt w hotelach, fajerwerki. Problemy mogą pojawiać się także podczas sezonu burzowego.

Skutki tych wszystkich stresujących dla psa i kota sytuacji powinny być konsultowane z lekarzem weterynarii i behawiorystą. Lekarz swoim badaniem powinien wykluczyć schorzenia somatyczne (np. zapalenie pęcherza moczowego, problemy dermatologiczne, neurologiczne, ortopedyczne będące przyczyną bólu, itp.). Behawiorysta powinien pomóc opiekunom wdrażać program modyfikacji zachowania i odwrażliwiania na bodźce stresowe. Praca nad takim pacjentem może być długotrwała, wymagająca dużej determinacji i cierpliwości ze strony opiekunów. Pomocny w terapii stresu może okazać się Zylkene.

Zylkene to nowość na Polskim rynku. W Europie zachodniej z dużymi sukcesami pomaga zwierzętom i ich opiekunom juz od kilku lat. Zylkene to łatwe w podaniu kapsułki, zawierające naturalny biopeptyd uwalniający od niepokoju. Naukowcy zaobserwowali wyraźne uspokojenie się noworodków po spożyciu mleka matki. Doprowadziło to do izolacji i koncentracji opatentowanego biopeptydu - alfa-kazozepiny. Zylkene jest więc całkowicie naturalną i bezpieczną karmą uzupełniającą dla psów i kotów. Jest dobrze tolerowany przy długotrwałym podawaniu, a i skuteczny przy stosowaniu doraźnym.

ZYLKENE DOSTĘPNY JEST W NASZEJ PRZYCHODNI.

Sporządziła: lek. wet. Aleksandra Tucholska

POWRÓTWszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, publikacja lub wykorzystanie jakiejkolwiek części strony,
tak w całości jak i we fragmentach, bez zgody ECMZ Przychodnia Weterynaryjna Magdalena Podlasz zabronione.